Në Arkiven E Lajmeve
E premte, 29 Dhjetorë
· Britania kërcënon me sanksione rrjetet sociale Facebook, Twitter..
E martë, 26 Dhjetorë
· Rusi: Alexei Navalny bën thirrje për bojkot të zgjedhjeve presidenciale..
· Nëndrejtori i FBI-së do të largohet nga detyra..
E shtunë, 23 Dhjetorë
· Jeruzalemi, polemika në Tiranë rreth votës së Shqipërisë në OKB..
· Meta letër Trump-it: Keqardhje për votën e Shqipërisë..
E martë, 19 Dhjetorë
·Kancelari i Austrisë Kurz dëshiron të afrojë pozicionet me kancelaren Merkel
· Rusia thotë se informacioni i CIA-s ndihmoi për parandalimin e sulmeve terro
E martë, 12 Dhjetorë
·Gjermani: 13 milionë Euro ndihma për Kosovën.
·Zaev në Prishtinë: Hetim ndërkombëtar për rastin e Kumanovës.
· Tahirit i ndalohet dalja nga Shqipëria..
· SHBA, 3 gra përsërisin akuzat ndaj z. Trump për ngacmime seksuale..
E diel, 10 Dhjetorë
·Gjenerali rus planfikon të padisë Bellingcat, pas raportit për rr
·Arkeologët zbulojnë dy varreza të lashta në Egjipt.
E premte, 08 Dhjetorë
·Shqipëria në përpjekje për të ndaluar azilkërkimin.
·Wolfgang Petritsch: Vendet e Ballkanit duhet të përballen me të kaluarën.
· Europol: Shqipëria, burimi kryesor i kanabisit në Europë..
E martë, 05 Dhjetorë
·Thaçi: Kosova duhet ta themelojë ushtrinë e saj.
·Wolfgang Petritsch: Vendet e Ballkanit duhet të përballen me të kaluarën.
·Koment i FAZ: Trumpi dhe Flynni - pa gojë.
· Bllokohen sasi të mëdha heroine dhe kokaine në Greqi..
· Bisedimet për daljen e Britanisë nga BE-ja..
E diel, 03 Dhjetorë
· Moti i keq, rëndohet situata në jug të Shqipërisë..
E shtunë, 02 Dhjetorë
·Shërbimi i fshehtë gjerman kthen vështrimin nga Ballkani, fokusohet në Bosnj
E premte, 01 Dhjetorë
· Moti i keq godet Shqipërinë, vdes një elektricist..
E enjte, 30 Nëntorë
·Kina investon miliarda në Evropën Lindore dhe Juglindore.
·Juncker për DW: “Të hapen rrugë legale për në Europë”.
· SHBA, diskutim për sfidat e Ballkanit Perëndimor..
· Plane për zëvendësimin e sekretarit Tillerson me shefin e CIA-s, Pompeo..
· Pas pushimit nga puna për ngacmime seksuale, Matt Lauer kërkon falje ..
· Kosovë, ankesa për procesin zgjedhor..
Zëri i Amerikës
Tre punonjës të OXFAM-it kërcënojnë një dëshmitar
Ministri i jashtëm turk paralajmëron Sirinë
Shqipëri: Nis shqyrtimi i projekt-ligjit për vetingun në polici
Gjirokastër: Reagime për ndërprerjen e ndihmës ekonomike
Shqipëri: Mangësi në zbatimin e standardeve për barazinë gjinore
Letoni: Paqartësi pas arrestimit të kreut të Bankës Qendrore
Kosovë, përpjekje për të ratifikuar marrëveshjen me Malin e Zi
A ishte udhëheqësi laburist Corbyn informator i komunistëve?
Rusia mohon ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane
Një atlet rus dyshohet për doping në Olimpiket Dimërore
Nxënësit fajësojnë politikanët pas ngjarjes në Florida
Vandalizohet ambasada polake në Izrael
Robotë që “punojnë” në hotele e spitale
Përplasje mes Izraelit dhe Iranit në Mynih
Tiranë: Sindikata dhe industria tekstile
Dilemat rreth emrit të ri të Maqedonisë

Për lexim: Shtypeni titullin përkates
Europa e Lire
Nga sulmet me bomba në Ghoutën Lindore vdesin 71 persona
Turqia: Situatën në Manbixh mund ta zgjidhim përmes dialogut me SHBA-në
Shefi i OKB-së kërkon rregullore për luftën kibernetike
Thaçi ka pritur senatorin Jonson
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri fiton më së shumti çmime BAFTA
Guinea-Bissau rikonfirmoi njohjen për Kosovën
Kremlini: Nuk ka dëshmi se shteti rus ka ndërhyrë në zgjedhjet amerikane
IS-i vret 27 luftëtarë pro-qeveritarë të Irakut
Gjuriq: Do të bisedohet për Asociacionin, Ivanoviqin…
Myslimanët në Dagestan e dënojnë sulmin pranë kishës
Irani refuzon kontrollin e jashtëm mbi programin e tij raketor
Ekipet e shpëtimit arrijnë vendin ku u rrëzua avioni iranian
Maqedonia pret ta zgjidhë kontestin e emrit deri në korrik
Pjongçang 2018 - Sportisti rus akuzohet për doping
Tillerson: SHBA po shqyrton sanksione shtesë kundër Rusisë
Facebook me kartolina do të pengojë ndërhyrjen e huaj në zgjedhje
Kurdët “bëjnë marrëveshje” me Qeverinë siriane kundër Turqisë
Të mbijetuarit e sulmit në Florida do të protestojnë në Uashington
Në Kiev protestohet kundër presidentit Poroshenko
Më 26 shkurt vazhdon dialogu Kosovë-Serbi

Për lexim: Shtypeni titullin përkates
Dojçe Welle
Lirimi i Deniz Yücel: Alarmit nuk i jepet fund
Protesta në Kiev kundër Presidentit Poroshenko
Kundërshtari i përbashkët Turqia: kurdët bëjnë aleancë me Assadin
Akoma pa datë seanca për ratifikimin e demarkacionit
Pse duhet një gjykatë speciale për krimet e luftës në Kosovë?

Për lexim: Shtypeni titullin përkates
Lajme Të Zgjedhura
ArMeKo-PHP
[ ArMeKo-PHP ]
·Veseli ka pritur ndihmëssekretarin amerikan, Karem.
·Më 26 shkurt vazhdon dialogu Kosovë-Serbi.
· Presidenti Donald Trump kritikoi FBI-në për sulmin në Florida..
· Nxënësit kërkojnë ligje më të rrepta për armët..
· Dilemat rreth emrit të ri të Maqedonisë..
· Përplasje mes Izraelit dhe Iranit në Mynih..
· Robotë që “punojnë” në hotele e spitale..
·Koment: Bumi i Gjermanisë dhe problemet e Evropës.
· Zyrtarët e Havajit: Alarmi për raketë ishte një gabim..
· SHBA, reagime pozitive ndaj bisedimeve të ardhshme Phenian-Seul..
·Kërcënime ndaj gazetarëve në Kroaci.
·Britania, Franca dhe Turqia të shqetësuara për situatën n&eu
·Një ushtar amerikan dhe 26 militantë të IS-it janë vrarë
· Hija e Rusisë përcakton vitin e parë në detyrë të Presidentit Trump..
· Pakistani proteston ndaj komenteve të Presidentit Trump në Twitter..
· Masa të rrepta sigurie në qytetet kyesore të botës në prag të Vitit të
· Rusia arreston të dyshuarin për sulmin e Shën Petërburgut..
· “Shkurtabiqi me raketa” kundër “plakut të çmendur” dhe pjesës tjet
·Festa e Vitit të Ri në Berlin do të ketë “zona të sig
· Meshë shqip në Bazilikën e Uashingtonit..

Të gjitha përpunimet në dizenjo dhe formimet, thirrjet, komandat nëpërmjet një versioni të ri në PHP ***** ArMeKo-PHP ***** janë bërë dhe i ka të gjitha të drejtat:
Arben Mehmet Kortoçi © 2008.---.
Tërheqja e kësaj faqje u bë për: 1.38 Sekonta